Címlap Úszás Hírek, aktualitások Milák Kristóf világbajnok úszó volt a KESI házi úszóversenyének a vendége
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Névnap

Ma 2018. augusztus 15., szerda, Mária napja van. Holnap Ábrahám napja lesz.

Időjárás

Milák Kristóf világbajnok úszó volt a KESI házi úszóversenyének a vendége PDF Nyomtatás
2018. április 24. kedd, 08:01

Milák Kristóf ifjúsági világ- és Európa bajnok úszó volt a vendég a Kecskeméti Sportiskola (KESI) úszószakosztályának a házi úszóversenyén, amelyet szombaton rendeztek a Kecskeméti Fürdőben.

A szakosztály első tavaszi házi úszóversenyén 68, 8-11 év közötti gyerek 24 versenyszámban mérte össze úszótudását. A versenyt Ivkovicné Béres Tímea, a Hírös Sport Kft. sportszakmai igazgatója nyitotta meg, majd díjakat adott át Tőrös Károly, a Magyar Úszószövetség utánpótlás szakágvezetője. Nagy Zoltán, a Bácsvíz KVSC edzője is figyelte a fiatal tehetségeket.

Az úszószakosztály dolgozói igyekeztek mindent megtenni azért, hogy a rendezvényről senki se távozzon üres kézzen, ezért évjáratonként az I.-II.-III. helyezettek érem, míg a IV.-V.-VI. helyezettek oklevelet kaptak. Ezenfelül, verseny végén évjáratonként a legeredményesebb versenyzők külön díjazásban is részesültek.

Poczó Elemér vezetőedző elmondta: a versenyrendezésre a KESI megkapta az engedélyt a Magyar Úszószövetségtől is, így a versenyen úszott idők hivatalosak lesznek, és bekerülnek az úszóranglistába, ami azért lényeges, mert a nyári bajnokságokra a verseny egy újabb szintúszási lehetőség a gyerekek részére.

A szervezők további meglepetéssel készültek a gyerekeknek, mert meghívták Milák Kristóf ifjúsági világbajnok úszót.

Milák Kristóf többszörös ifjúsági Európa- és világbajnok, aki 2017-ben 17 évesen a felnőtt világbajnokságon ezüstérmet nyert 100 méter pillangón. Idén márciusban, a felnőtt magyar bajnokságon olyan jó időt úszott, amivel a mai napig is vezeti a felnőtt világranglistát.

Kristóf, a gyerekek legnagyobb örömére az eredményhirdetések alatt díjakat adott át, fényképes aláírásokat osztogatott, és a jelenlévők közös fotót is készíthettek vele.

Poczó Elemér vezetőedző értékelése szerint, a házi úszóverseny nagyon jól sikerült, amelyet mi sem bizonyítja jobban, minthogy a verseny előtt 9 főnek 24 versenyszámba volt szintje a nyári bajnokságokra, a verseny végére 14 főnek 36 versenyszámban sikerült ezt elérnie.

-Miden munkatársamnak köszönöm a segítséget, remélem jövőre ez siker folytatódni fog -tette hozzá.

FacebookTwitterGoogle bookmarkIWIWSatartlapDel.icio.usLinkter.huvipstart.huMyspace bookmarkDiggUrlGuru.huBlogter.huJP-Bookmark
Copyright © 2018 Kesi.hu. Minden jog fenntartva.
Készítette: DemiDesign