Baltás Olga első lett a Mezeifutó Bajnokságon

Kicsi, de annál lelkesebb küldöttség képviselte városunkat az országos Mezeifutó Bajnokságon Szentendrén.

A skanzenben megrendezett versenynek különleges jelentőséget adott, hogy egy év múlva az Európa-bajnokságot rendeznek az ott kialakított pályán.A KARC-KESI atlétái közül a tavasszal létrehozott távfutó szakág képviselői sikeresen mutatkoztak be.

A legkisebbeknek rendezett Mikulás Futáson Baltás Olga remek futással győzött. A nagyok közül az ifjúsági korosztályban versenyző Galamb Csaba szerepelt legjobban, 11. lett. Kónya Ákos tanítványa lassan kezdett, az első körben az 50. hely körül futott, aztán folyamatosan jött fel és ért be az értékes 11. helyen.

Az atlétika szabadtéri idény evvel a versennyel zárt, de a fedettpályás folytatás már a jövő héten következik, hiszen az alsósok Tapsifüles kupa versenye lesz hétfőn és kedden.

Kategória: Archív, Atlétika, Kézilabda