Kis Roland 3 magyar bajnoki címet szerzett az atlétikai Országos Bajnokságon

Szombaton és vasárnap rendezték meg Budapesten a BOK-csarnokban az U16-os fedett pályás atlétikai országos bajnokságot, amelyen Kis Roland, a Kecskeméti Sportiskola versenyzője három magyar bajnoki címet szerzett.

Szombaton a 60 méteres gátfutásban Kis Roland 8.27 mp.-cel nyert Takács Levente (8.85, Győri AC) és Ferencz Ágoston (8.89, MATE-GEAC) előtt. Juhász István tanítványa ezzel az idővel a korosztályos ranglista vezető pozíciót is megszerezte.

Vasárnap a 60 méteres síkfutást a fiúk között izgalmas döntőben, egy századdal Kis Roland nyerte (7.34) Horváth Áron (7.35, Győri AC) és Szabados Zsombor (7.37, VEDAC) előtt.

mde

Ebben a versenyszámban 4 kecskeméti sportiskolás is indult. Darányi Dávid 8.01-et, míg Kárász András 8.13-at futott az előfutamban. Batuska József Márk (akinek ez már a 3.versenyszáma a bajnokságon), 7.66-os ideje futamgyőzelmet jelentett és továbbjutást az „A” döntőbe. Kis Roland szintén futamgyőzelemmel indított, 7.39-et futott. A döntőben elképesztő szoros versenyben, mindkét fiúnak sikerült tovább javítania egyéni csúcsán, így Roland 7.34-es idővel magyar bajnok lett, Márk pedig 7.62-vel a 6. helyen ért célba

Kis Roland vasárnap ötösugrásban is rajthoz állt és a harmadik aranyérmét szerezte (18,59) az országos bajnokságon, a második helyen Karikás Máté (18,37, Mezőtúri AC), a harmadikon Kupi Bendegúz (17,91, TSC-Geotech) végzett.

dav

Szűcs Kitti 60 m gáton B döntős lett, ahol a futamban harmadikként ért célba, ideje: 9.74. Sáfár Izabella 60m gáton 10.53-at futott, ezzel nem jutott döntőbe, súlylökésben pedig 7.06 métert lökött. Szabó Alexandra a 9. helyen zárt súlylökés versenyszámban 9.53 méterrel. Batuska József Márk távolugrásban 9. lett (552cm), magasugrásban a 8. helyet szerezte meg 155 centivel. Temesvári Péter 8.81 méter messzire lökte a súlyt. Varga Zita ötösugrás versenyszámban a 7. helyen zárt 16.08 méterrel. Asztalos Marcell 145 centiméterig jutott magasugrásban, ez a 14. helyre volt ma elég. Bodnár Henrik 1500 méteren a 16. lett, ideje: 5:37.18. Domokos Szonja szintén 1500 méteren állt rajthoz, ő a 8. helyen zárt, ideje: 5:05.65.

Leány 60 méteren Csomós Laura 9.08-at futott az előfutamban, ez nem volt elég a döntőbe jutáshoz. Leány távolugrásban Csomós Laura 400 centit, Varga Zita 507 centit, Szász Bernadett 427 centit, míg Sáfár Izabella 458 centimétert ugrott. A döntőbe jutáshoz 501 centi kellett, így csak Zita lett döntős, aki 6. helyen zárta a versenyt. 800 méteren Domokos Szonja futott szuper időt, amivel a dobogó 3. helyére állhatott fel.

Szombaton és vasárnap a MASZ Fedettpályás Versenyét is a BOK-csarnokban rendezték meg, amelyen a Kecskeméti Sportiskola versenyzői szép számmal elindultak és több dobogós helyezést szereztek.

Eredmények: Retkes Réka súlylökésben 11.09 méterrel 1. lett. Opra Szofi 2. lett súlylökés (2kg) versenyszámban 11.11 méterrel. Szintén súlylökésben Kovács Jázmin az 5. helyet szerezte meg 9.99 méterrel. Kozma Csenge, Kelemen Dorottya és Tóth Lívia 60m gáton indultak, ahol a 9-10-11. helyen zártak. Csenge ideje 9.82, Dorottyáé 9.97, Lívia pedig 10.05-öt futott.

Borbély Roland súlylökés(5kg) versenyszámban 5-ször produkált érvénytelent, viszont a második, egyetlen érvényes lökése 13.68 méterig repült, amivel a 2. lett.

Takács Luca 300 méteren 46.25-ös idővel a negyedikként ért célba.

Retkes Léna súlylökésben (3kg) 12.15 méterrel 3. helyezett lett.