Bajnok lett a KARC-KESI váltója

Dömötör Balázst a Magyar Atlétikai Szövetség az „Utánpótlás Neveléséért Plakett” kitüntetésben részesítette.

Magyarország 2012.évi váltóbajnokságát szombaton Székesfehérváron az ARAK stadionjában rendezték. A KARC-KESI csapatai több korosztályban és távon voltak érdekeltek a szabadtéri pálya idény nyitó bajnokságán. Balszerencsésen indult a verseny, hiszen a 13 éves serdülő korosztály váltói hiába futottak kiválóan, egy kisebb hiba becsúszott mindkét nemnél. 4×100 méteren a  fiúk egy váltás utáni vonalra lépés miatt kerültek kizárásra (harmadik legjobb időt futották), a lánycsapat második idővel mehetett volna tovább a döntőbe,de a 3. váltásnál túl korán adták át a botot, így előváltás miatt kizárták a csapatot. A 14-15 éves serdülő lányok a „B” döntőig jutottak,de ők is előváltottak. A junior fiúk sérülés miatt kényszerültek feladásra. Végre jött egy csapat ahol minden stimmelt és a junior lányok jó futással és váltással(!) biztosították a helyüket a döntőben. Itt nagyon szoros versenyben a 4. helyen végeztek. Jöttek a hosszabb távú váltók. A kicsi fiúk a 13 éves 4×600 méteres váltóban harcosan versenyezve kicsit maradtak el a dobogótól és ők is 4. helyen zártak. Jött a sérülés miatt felforgatott junior fiú 4×400 méteres váltó csapat, ahol  a bizonyítási vágy és a kiváló futás végre „találkozott”. Elképesztő nagy iramot diktálva, végig vezetve bajnoki címet szereztek! Joggal örülhetett a kecskeméti küldöttség és a csapat edzője Dömötör Balázs aki vasárnap a Magyar Atlétikai Szövetség közgyűlésén az Utánpótlás Nevelésért Plakett kitüntetésben részesült. A napot a végig jól futó junior 4×400 méteres lány csapat zárta, akik a 6.helyen végeztek.
A képen a boldog bajnok csapat, edzőjüket „dajkálva” 🙂
Eredmények:
serdülő 13 éves fiúk: 4×600 m 4. KARC Jámbor Norbert-Csányi Bendegúz-Molnár Richárd-Nagy Tamás 7’20,66 p.
junior fiúk 4×400 m 1. KARC Tamási Ottó-Mohácsi Soma-Kakucs Róbert-Szeitz László 3’25,48 p edző: Dömötör Balázs
junior lányok 4×100 m 4.KARC Gazsi Sára-Dániel Fanni-Szolomajer Amanda-Répási Kinga 49.26 mp
4×400 m 6. KARC Kálmán Dóra-Német Kata-Hornyák Viktória-Dániel Fanni 4’12,57 p

Kategória: Archív, Atlétika, Úszás