Több első helyet is hazahoztak a kecskeméti atléták a hétvégén

A KARC-KESI atlétái több fronton is jól teljesítettek. Az élre egy félig sikerült eredmény kívánkozik, hiszen Pozsonyban a szlovák többpróba bajnokságon indulók közül Hódosi Máté egészen kiváló első napot produkált a junior hétpróbában.

Három egyéni csúccsal és egy beállítással (60 m: 7,19, távol 690,súly 14,20, magas 202 ) nem csak fölényesen vezetett, hanem országos junior csúcsra állt!Éjjel belázasodott és hiába melegített be a gátra, edzője Dömötör Balázs érthetően úgy döntött ,hogy nem engedi versenyezni. Klubtársa Tamási Ottó néhány biztató eredménnyel végül a negyedik helyen végzett. Budapesten a Honvéd futófolyosón férfi távolugrásban kettős kecskeméti siker született, Kovács László és Prekli Zoltán végzett az első két helyen. Kis Viktor negyedik, míg Németh Ákos a hatodik helyen végzett, biztató eredményekkel. Mohácsi Soma egyéni csúccsal lett harmadik 60 m gáton és Kakucs Róbert ugyan csak egyénit ért el magasugrásban. A hölgyek mezőnyében Schmeltcz Fanni ismét 7,67 mp-et futva nyert. Ez a magyar ranglistán a második helyet jelenti számára. Szolnokon a gerelyhajítók jeleskedtek. Kerekes István első ifi versenyén az új 700 grammos gerellyel 54,18-al nyert. Makány Lili 40 méter feletti eredménnyel szintén első lett. Dunaújvárosban 43-an “karcoltak”. A serdülő és gyerek versenyen néhány meghívásos számban is érdekeltek voltunk. Szolomajer Amanda fölényesen nyerte a 60 métert. Galamb Csaba jó hajrával 2’47-et futott 1000 méteren és jól kezdte az idényt Gyenes Anna súlylökésben. A serdülők közül több győztest is köszönthettünk. Kiemelkedik Fricska Zoé 60 m gáton elért 9,24 másodperces eredménye. Lór Anna a 13 évesek között három számban is nyerni tudott (magas, 60 m gát és súlylökés). Szintén nyert magasugrásban Tarnóczy Virág (14 éves), Bárkányi Dominika súlylökés(14), Nagy Tamás 13 éves távol, Soós Miklós 13 éves súlylökés, Csányi Bendegúz 13 éves magasugrás. A gyermek korosztályban is sok tehetséges sportiskolás mutatkozott be Baltás Olga, Palkovits István, Bálint Huba szerepelt a legjobban. A következő hétvégén a serdülő seregszemle Budapesten, valamint Bonyhádon egy gyermek verseny következik.

A képen Makány Lili válogatott gerelyhajító.

Kategória: Archív, Kézilabda