Schnábel Kevin két számban is aranyérmet szerzett a regionális úszóbajnokságon

2023. július 15-16 között rendezték meg Hódmezővásárhelyen, az Észak-Alföldi, Észak Magyarországi és Dél-Alföldi Regionális Delfin Úszóbajnokságot. A Kecskeméti Sportiskola versenyzői közül Schnábel Kevin két számban is Dél-Alföldi Régió Bajnok lett.

A Kecskeméti Sportiskola több más egyesülettel együtt a Dél-Alföldi régió alá tartozik. A rangos eseményen a Dél-Alföldi egyesületek közül 13 klub képviseltette magát. A Kecskeméti Sportiskola 19 fővel indult.

A KESI fiataljai a hétvégén kiemelkedő teljesítmény nyújtottak, mert a tavalyi 7 érmet felülmúlva, idén 12 db. érmet nyertek (2 arany – 6 ezüst – 4 bronz), ezzel a Sportiskola, az egyesületek közti pontversenyben az előkelő 4. helyen zárt.

A KESI „delfinjei” közül a legeredményesebb Schnábel Kevin volt, aki minden egyes versenyszámban érmes lett amiben elindult, ezen belül 50m és 100m háton is a dobogó legfelső fokára tudott állni.