Remekül meneteltek a Kecskeméti Sportiskola fiataljai az U18-as korosztály magyar bajnokságán

A bajnoki címek megszerzése mellett a tét óriási volt, hiszen a korosztályos Európa Bajnokság és az Európai Ifjúsági Olimpiára kijutás adott többlet motivációt. Fiataljaink három bajnoki aranyat gyűjtöttek. Deák Zalán 100 méteren nyert, tovább javítva egyéni legjobbján, 10,65-mp es idővel ért célba. Evvel biztos résztvevője mindkét világeseménynek. Pap Kincső huszáros hajrával, az utolsó kísérletével nyert súlylökésben, neki még egy lehetősége van a szint teljesítésre. Bencsi Adél nagyon magabiztosan húzta be a gerelyhajítás első helyét, szintén egyéni csúccsal. Ő az EB biztos résztvevője. Faragó Rómeó 100 méteren szerzett bronzérmével és főleg az elért időeredményével lett biztos tagja az Európa Bajnokságnak. Deák Zalán 200 méteren hozott egy ezüstőt, Retkes Réka súlylökésben, Pap Kincső diszkoszvetésben szerzett bronzérmet. Döntős helyek is bőven jutottak. Vancsik Petra távolugrásban és súlylökésben 6. lett. Újvári Sára magasugrásban 6. Retkes Léna súlylökésben 7. helyen végzett.

A bajnokok edzői: Juhász István, Körtvélyesi József és Adamik Zoltán

Kategória: Atlétika