Öt aranyérmet nyertek a nemzetközi úszóversenyen a Kecskeméti Sportiskola úszói

2021. május 15-16 között, Hódmezővásárhelyen rendezték meg a VIII. Gyarmati Kupa nemzetközi úszóversenyt, amelyen a KESI úszói 5 arany, 1 ezüst és 6 bronzérmet nyertek.

A rangos kétnapos megmérettetésen román és szerb sportolók is részt vettek, 46 egyesület, 760 versenyzője képviseltette magát. A Kecskeméti Sportiskola összesen 31 fővel indult. A KESI növendékei kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, nemcsak az egyéni csúcsok, hanem az érmek számát tekintve is.

A KESI úszói 12 érmet nyertek (5 arany, 1 ezüst, 6 bronz), és ezzel az egyesületek közti pontversenyt a 19. helyen zárta.

A KESI legeredményesebb versenyzője Pintér Dorina volt, aki 2 aranyérmet és 1 bronzérmet nyert.