Országos diákolimpiát nyert a Kecskeméti Református Általános Iskola leány gyorsváltója

Március utolsó napján rendezte meg a Magyar Úszó Szövetség Budapesten, a Gyarmati Dezső uszodában az úszók „B” kategóriájának I. és II. korcsoport részére az Országos Diákolimpia döntőjét, amelyet a Kecskeméti Református Általános Iskola 4x50m-es leány gyorsváltója nyert meg.

A Kecskeméti Református Általános Iskola 4x50m-es leány gyorsváltója, név szerint: Gajári Léna, Berta Flóra, Kovács Lujza, Demjén Villő a Kecskeméti Sportiskola úszó szakosztályának versenyzői, a regionális döntő első helyével biztosították továbbjutásukat az országos döntőbe, ahol az ország különböző pontjairól érkező, összesen 21 csapattal mérték össze tudásukat.

Annak ellenére, hogy a 3. legjobb nevezési idővel érkeztek a döntőbe, a KESI úszói hatalmas szívvel, óriási hajrával és csatában végül első helyen értek célba és ezzel Országos Diákolimpiai Bajnoki címet szereztek.

Az országos döntőbe csak azok a versenyzők és csapatok jutottak tovább, akik a Regionális (területi) döntőkben I-II-III. helyen végeztek.

Felkészítő edzők: Poczó Elemér, Tóth Dániel, Lukács Norbert, Várnagy Kinga.