Kovács Nóra korosztályos bajnok 200m női mellúszásban

A 2021. évi Országos Cápa Bajnokságot a szegedi Tiszavirág Uszodában rendezték meg július 14 és 17 között. A négynapos versenyen 73 egyesület, közel 500 fő képviseltette magát. A lányoknál a 2010-2011, a fiúknál 2009-2010-es korosztály legjobbjai álltak rajthoz, akik az évközben lévő versenyeken megúszták az induláshoz való szintidőket.

A Kecskeméti Sportiskolából 11 főnek sikerült kvalifikálnia magát, akik 35 egyéni versenyszámban indultak. Név szerint: Bakos Bori Janka, Karsai Gabriella, Kovács Nóra, Szabó Letti, Dudás Mihály, Gróf Csaba, Kószó Botond, Kubicsek Kornél, Puruczki László, Radics Milán és Schnábel Krisztián indulhatott.

A KESI fiataljai kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, mert a 35 egyéni versenyszám közül 27 egyéni csúcsot úsztak, ezen felül a délutáni döntőkben egy aranyérmet és 5 értékes pontszerző helyet is sikerült szerezniük.

A legnagyobb meglepetés Kovács Nóra nevéhez fűződik, aki 10 éves lányok között első helyen ért célba 200 m női mellúszásban és ezzel megszerezte a sportiskola úszó szakosztályának első korosztályos országos bajnoki címét. Ugyan ebben a versenyszámban még egy KESIS versenyzőnek Szabó Lettinek is sikerült döntőbe kerülnie, aki remek úszással, a nevezési idején majdnem négy másodpercet javítva az ötödik helyen végzett.

Nóra teljesítménye azért is figyelemre méltó, mert az előzetes rajtlista és ranglista alapján a második 3:11.50-es nevezési idővel érkezett a versenyre, míg az akkori ranglistavezető pécsi kiválóság már 3.03-as idővel rendelkezett. Azonban a péntek délutáni döntőben a KESI úszója kitűnő versenyzéssel 3.02.13-as idővel csapot célba, több kilenc másodpercet javítva egyéni csúcsán. A pécsi úszólány 3.02.81-el lett második, míg a másik KESIS versenyző Szabó Letti 3:16.77-el lett az ötödik.

A pénteki nap még egy meglepetést tartogatott, mert Gróf Csaba 100m férfi pillangóúszásban először több mint 2 másodpercet javítva egyéni legjobb idején 8. helyen bekerült a délutáni döntőbe, majd a döntőben további 4 másodpercet javítva, 1.14.84-et úszva végül a negyedik, pontszerző helyet sikerült megszereznie.