Kecskeméten versenyeztek az ország legjobb serdülőkorú birkózói

Kecskeméten, a Balla József Emlékverseny keretében rendezték az év első szabadfogású válogatóversenyét az U15-ös korosztály számára. A verseny az első állomása volt annak, hogy ki öltheti magára a címeres mezt a májusban rendezendő serdülő Európa Bajnokságon.

A Kecskeméti Sportiskola Birkózó Szakosztálya 6 fővel mérlegelt, akik közül ketten a súlycsoportjuk legjobb magyarjaként végeztek, vagyis elöl állnak a válogatottságért folyó harcban.

85kg-ban Simon Zsombor végig magabiztos, látványos birkózást bemutatva nyerte meg súlycsoportját, míg Móra Donátot a 44kg döntőjében csak ukrán ellenfele tudta megállítani, így ezüstérmet szerzett, de legjobb magyarként ő is vezeti a pontversenyt.

Szintén remekül helyt állt még Busch Bianka, Ács Bálint, Pető Joel és Szalai Tibor is, azonban nekik most nem termett érem ezen a viadalon.

Gratulálunk az egész csapatnak és felkészítőiknek Horváth Gábornak, Horváth Andrásnak, Dajka Zsoltnak és Ignácz Zoltánnak!