Kecskeméti Sportiskola Kézilabda Szakosztályának eredményei

KTE-Kecskeméti Sportiskola – Békéscsabai BDSK 32 – 13

Kecskeméti Sportiskola – Békéscsaba DKSE II. 30 – 24

U14 fiú Kelet-Nyugat 9-16. helyért

Tatai AC – Kecskeméti Sportiskola 30 – 21

Kecskeméti Sportiskola – Városi Sportegyesület Dunakeszi 36 – 25

Csergő József edző értékelése:

Az első mérkőzésen nyújtott teljesítményünk minden elképzelésünket alulmúlta. Önbizalom, és kedv nélkül, hibák sokaságával játszottunk. Sem a védekezés, sem a támadójáték nem működött. Hiányzott a győzni akarás.  A Dunakeszi elleni mérkőzésre igyekeztünk átbeszélni a problémákat.

Próbáltuk elérni azt a motivációs szintet, ami nélkül az ország legjobb csapatai ellen nem lehet sikeresen játszani.

Talán ennek is köszönhetően magabiztos győzelmet arattunk. Még két forduló vár ránk. Szeretnénk a hátralévő mérkőzéseinket megnyerni.

Szabó Gabriella edző értékelése:

Az idei szezon utolsó fordulóján vannak túl KESI U9-es kézilabdás fiaink.

A srácok hazai pályán fogadták egyik legnagyobb riválisunk a PICK Szeged csapatait.

KESI „A” csapatunk nagy és kemény küzdelemben az edzői utasításokat betartva remek összjátékkal kerekedett a Szeged I-es és II-es csapatának játékosai fölé és zsebelte be a két igazán megérdemelt győzelmet.

Gólok: Márton 12; Molnár 7; Pogonyi 6; Karancsi 5; Domonics 2; Mogyorós 2

KESI „B” csapatunk is a Szeged két első számú csapatával játszott. Sajnos mindkét meccset hátránnyal zárták fiaink, de ennek ellenére nem lehet panaszunk, hisz a mérkőzés során többször is feladták a srácok a szegedi játékosoknak a leckét és a vége felé szebbnél szebb gólokkal zárták a támadásaikat.

A mérkőzések legjobb játékosa Somoskövi Dávid (kapus), aki a két meccs során több mint 30 bravúros védést mutatott be.

Gólok: Szabó 7; Turák 7; Szász 2; Cseh-Kiss 1

U13 lány Badó László régió Felsőház

Kiskőrösi NKSZSE – Kecskeméti Sportiskola 18 – 20

Góllövők: Pécsi V. 11, Molnár 4, Nagy 4 és Könyves 1.

Kiskunhalas UKSC – Kecskeméti Sportiskola 17 – 24

Góllövők: Pécsi V. 9, Molnár 2, Nagy 5, Iványi 5 és Könyves, Pallagi, Csorba 1 – 1.

Korsós Miklós edző értékelése:

Nehéz mérkőzés elé néztek a kecskeméti lányok, hiszen az otthonjátszó kőrösi lányok ellen kezdtek. Az első félidőben kétgólos hátrányból sikerült egyenlíteni. Második játékrészben már összeszedettebb lett csapatunk és három góllal elhúztak. A végjátékban azonban felzárkóztak a Kőrösiek egy gólra. Időkérés után a taktikai utasítást betartva újra két gól volt a különbség, de gyors válasz érkezett. Időntúli szabaddobásból nagy gólt szerzett és megérdemelten nyertek sportiskolásaink két góllal.

A második mérkőzésen az igen kellemetlen játékot játszó halasi lányok ellen, már a védekezésünk összeállt és nem bírták áttörni a falunkat. Végig vezetve magabiztosan nyerték meg a mérkőzést és továbbra is a régió első helyén áll csapatunk.

U9 lány Badó László régió

Kecskeméti Sportiskola – Miklós KC 16 – 7

Góllövőink: Czár Ajsa 2, Keserű Petra Sára 4, Nagy Zsófia 1, Palotás Tünde 7, Papp Réka 1, Polgár Blanka 1.

Kecskeméti Sportiskola – Gézengúz UKC 16 – 16

Góllövőink: Czár Ajsa 6, Keserű Petra S. 9, Mikuláss Dorka 1.

Keserü Szilvia edző értékelése:

Első mérkőzésünket Kunszentmiklós csapata ellen játszottuk, végig magabiztosan, egymásnak besegítve, jól védekeztünk. A támadásokban is többször megmutatkozott a csapatjáték, szélsőinket is sikerült gólhelyzetekbe juttatni.

A második mérkőzésünket Kalocsa csapata ellen vívtuk. A védekezésünk az első félidőben nem volt olyan összeszedett, mint az első mérkőzésen, illetve az ellenfél is képzettebb volt. A második félidőt hat gólos hátránnyal kezdtük, innen küzdötte magát fel a csapat és szép játékkal, fegyelmezettebb védekezéssel sikerült kiegyenlítenünk.

Kategória: Archív, Kézilabda