A KESI kézilabda szakosztályának hétvégi eredményei

KTE-Kecskeméti Sportiskola – Békés-Drén KC II. 35 – 23

Törökszentmiklósi Székács KE – Kecskeméti Sportiskola 26 – 28

U12 fiú Országos Elődöntő

Kecskeméti Sportiskola I. – Dabas KC VSE I. 13 – 22

Kecskeméti Sportiskola I. – Gyömrő VSK 19 – 22

Vazul Zsolt edző értékelése:

Megkezdtük szereplésünket az elődöntőben. A másik csoport 1. helyezettjével próbáltuk felvenni a versenyt, sajnos nagyon tiszteltük az ellenfelet, megilletődve játszottunk. Támadásban nem vállalkoztunk, védekezésünk nem volt elég agresszív.  13 lőtt góllal nem lehet mérkőzést nyerni.

A második mérkőzésen már összeszedettebben játszottunk. De a második félidőben érződött a fizikális különbség a két csapat között, hiszen csapatunk majd 1 évvel fiatalabb a csoport többi csapatánál. Ennek ellenére lehetett volna esélyünk a győzelemre. 2 hét múlva kicsit bátrabb játékkal újra győzni szeretnénk az esélyesebb csapatok ellen is.

U12fiú Badó László régió Középsőház

Szeghalmi NKC – Kecskeméti Sportiskola II. 20 – 16

Kecskeméti Sportiskola II. – Felföldi István SE 22 – 18

Perényi Krisztián edző értékelése:

Szombaton Soltvadkertre utaztunk, ahol tudtuk, kettő igen erős ellenfél vár ránk. Ennek megfelelően készült a csapat, és nem vallott szégyent.

Első mérkőzésünket azzal a Szeghalommal játszottuk, akivel már rögtön az év elején lemértük milyen, amikor stresszesen, izgulva kell lejátszani a mérkőzést: nagy vereség lett a vége. Most ennek nyoma sem volt, tudatosan, nagy akarattal, óriási hangsúlyt fektetve a védekezésre kezdtük a mérkőzést. Az iram nagy volt, a védekezés mondhatni kifogástalan, a támadások jó üteműek, helyenként felnőtt csapatot másolva működtek, a húzások és azok eredményes befejezései. Még a vezetés is összejött a mérkőzés során. A Szeghalom nem győzött időt kérni! Sajnos a végjáték az ellenfélnek kedvezett jobban. A rutinosabb csapat győzedelmeskedett, bár a Kecskemét is megérdemelte volna a győzelmet.

Második mérkőzésünket a Felföldi István SE ellen kellett megvívni. „Kötelező győzelem” volt a mottónk. Ehhez képest az első félidő végén az eredményjelzőn az állt 14-10, oda. Jól jött a szünet a fiúknak. Rendeztük sorainkat, a védekezés a sokszorosára javult, támadásban az akarat és a sebesség határozta meg a csapat karakterét. Ennek megfelelően mínusz 4-ről felálltunk plusz 4-re. Hatalmas szívről és akaraterőről téve tanúbizonyságot. A nem hivatalos végeredmény így 22-18 lett, de ezt az eredményt törölték, ugyanis az Újkígyós létszáma 1-gyel kevesebb volt, mint amit a szabályok megengednek.

Összességében egy jó hétvégén vagyunk ismét túl, de a hibáinkat ki kell javítani ahhoz, hogy ne tegyük ennyire nehézzé a saját dolgunkat.

Kisjuhász Petra edző értékelése:

Sajnos ezen a hétvégén a vártnál kevesebb meccset tudtunk játszani a lányokkal, mert egy ellenfelünk nem jelent meg. Az U8 „A” együttesemmel az idény első igazán izgalmas mérkőzését játszottuk a Kiskunhalas ellen, ahogy azt az eredmény is mutatja, hiszen 6-6-os döntetlennel zártuk az összecsapást. A második találkozón 18-3-as sima győzelmet arattunk a keceli gárda ellen.

Az U8 „B” csapattal szintén a Kecel együttesével mérkőztünk, ahol 9-6-ra nyertünk. Egyre ügyesebbek és bátrabbak a lányok.

Az U7-es csajokkal ismét kapott gól nélküli győzelmet arattunk a Fekete István SE csapata ellen. Gratulálok a lányoknak!

Kategória: Archív, Kézilabda