Szeitz a VB-n, Huszka a felnőttek közt

Két helyszínen hasítottak a KARC-KESI atlétái a hétvégén. Zalaegerszegen az Ifjúsági korosztályban Magyar Bajnokság zajlott. Sportolóink három érmet szereztek. Kiemelkedik Szeitz László, aki idén már negyedik alkalommal futotta meg az ifi VB kiküldetési szintjét és ezzel bajnoki címet szerzett Dömötör Balázs tanítványa.

Holczhauzer Zoltán személyében egy újabb VB szintest köszönthettünk, 68 méter feletti eredménnyel lett második a világranglista éllovasa, a kiváló törökszentmiklósi Tóth Norbert mögött. Szalma Szabolcs 800 méteren szerzett bronzérmet. Többen is döntős helyezéseket szereztek egyéni csúcsokkal. Gáspár Márton hármasugrásban 5., Fejes Botond 6. lett. Mráz Gergely magasugrásban ért el 6. helyet. Csanádi Zsófia távolugrásban lett 5., Szeitz László és Szalma Szabolcs 400 méter síkfutásban is döntős lett: 7. és 8. helyen végeztek.

A legkisebbek, a serdülők a Budapest Bajnokságon szerepeltek. Molnár Richárd Zsolt 3000 méteren első helyen futott be. Lór Anna 80 méter gátfutásban, Bárkányi Dominika gerelyhajításban ért el második helyet. A 13 éveseknél Korponai Dalma szerzett bronzérmet gerelyhajításban. Jól mutatkozott be a 15 éves gátfutók, Balogh Zsófia 4., Géró Esztella 5. lett. Távolugrásban a 14 éveseknél Lóra Anna 4., a 15 éveseknél Tarnóczy virág 5. lett. Kimagaslott Varga Fanni magasugró eredménye, aki 162 cm-rel egyéni csúcsot ugrott.

Ráadásul tegnap óta hivatalos:

Szeitz László 400 méteres gátfutásban Donyeckben az Ifjúsági Világbajnokságon képviseli hazánkat és persze városunkat! Órási siker! Laci edzője Dömötör Balázs. Csütörtökön indul a felnőtt nemzeti válogatottunk Svájcba, Notwil városába, ahol a többpróba Európa Kupa I. osztályban versenyez nagy örömünkre Huszka Nóra a Kecskeméti Sportiskola tagja és Bruckner Nóra kecskeméti atléta.