Szabó Szonja magyar bajnoki címet nyert a kadett szabadfogású bajnokságon

Szabó Szonja, a Kecskeméti Sportiskola 65 kg-os súlycsoportban versenyző birkózója magyar bajnoki címet nyert a május 7-én, Budapesten rendezett kadett szabadfogású országos bajnokságon. A versenyt a Vasas SC rendezte.

Szabó Szonja kisebb sérülése ellenére is magabiztosan nyerte összes mérkőzését és szerezte meg a magyar bajnoki címet, és vele a címeres mezt, vagyis idén ő képviseli hazánkat a kadet világversenyeken.

A Kecskeméti Sportiskola birkózói ismét kitettek magukért, mert Bognár Zoltán és az újonc Tonté Tamás is nagyszerűen küzdött, néhol meglepetést is okozva ellenfeleiknek és edzőiknek. Végül mindketten a pontszerző 5. helyen végeztek 60, illetve 65 kg-ban. A még serdülő korú Sallai Eliot szintén rajthoz állt, neki azonban még a tapasztalatszerzést jelentette a verseny.

Gratulálunk a magyar bajnoki címhez és a helyezésekhez!

Kategória: Birkózás