Sikeres szezonkezdés a kecskeméti úszóknál

2015. október 16-17-én rendezték meg Százhalombattán az V. Matrica Kupa Úszóverseny, melyen a BÁCSVÍZ-KVSC-KESI csapata 46 fővel vett részt. A kecskeméti úszók a résztvevő egyesületek között meghirdetett pontversenyben a harmadik helyen végeztek, összesen 17 arany-, 6 ezüst- és 11 bronzéremmel.

A versenyen 32 hazai és 3 külföldi csapat 556 versenyzője lépett rajtkőre. Az első nap a 2003-as születésű és fiatalabb, míg a második nap a 2002-es és idősebb versenyzők képviseltették magukat.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a KVSC részéről: Mészáros Dániel, Ilyés Vanda Laura, Garajszki Máté, Papp Kata, Lajter Szabolcs, Ölvödi Petra, Fazekas Bence, Gál Olivér, Czeglédi Kenéz, és végül, de nem utolsósorban Szokol Szonja, aki bár még a BHSE színeiben versenyzett, de szeptember óta Kecskeméten készül.

Eredmények:

MÉSZÁROS DÁNIEL: 5 db egyéni Arany, és 1 db váltó Aranyérem

Aranyérmet nyert 50m,100m, 200m gyorsúszásban, 100m mellen, és 100m vegyesen és tagja volt a győztes 4×50 méteres férfi vegyesváltónak.

ILLYÉS LAURA: 4 db Arany,1db Ezüst,1db Bronzérem

Aranyérmet nyert 100m, 200m vegyesen, 50m, 100m háton, ezüstöt 50m Pillangón, és bronzérmet 100m Pillangón

GARAJSZKI MÁTÉ: 2db egyéni Arany, 3db Ezüst, 1db Bronz, és 1db váltó Aranyérem

Győzött: 50m és 100m háton, ezüstöt nyert,50m, 200m Gyors és 100m vegyesen, és bronzérmet nyert 100m gyorson, és tagja volt a győztes 4×50 méteres férfi vegyesváltónak.

PAP KATA: 1db Arany, 1db Ezüst, 3db Bronz egyéniben, és 1db váltó Bronzérem

Aranyérmet nyert 100m mellen, második lett 50m mellen, harmadik lett 50m, 100m, pillangón, és 100m vegyesen, és tagja volt a 4×50 m női vegyesvátónak, akik harmadik helyezést értek el.

LAJTER SZABOLCS: 1db Ezüst, 2db Bronz egyéniben, 1db váltó Aranyérem

Ezüst 100m mellen, bronzérem 50m gyorson, és 100m vegyesen, és tagja volt a győztes 4×50 méteres férfi vegyesváltónak.

ÖLVÖDI SOMA: 1db váltó Aranyérem

Tagja volt a győztes 4×50 méteres férfi vegyesváltónak.

PAJOR FRANCISKA: 1db Bronzérem

Tagja volt a 4x50m női vegyesváltónak, akik harmadik helyezést értek el

FAZEKAS NÓRA: 1db Bronzérem

TÓTH MOLLI: 1db Bronzérem

SZOKOL SZONJA: 2 db Arany, 3db Ezüstérem

Aranyérmet nyert 100m vegyesen, és 50m pillangón, Ezüstérmet nyert 100m pillangón, 50m, 100m mellen

Felkészítő edzők: Törös Károly, Poczó Elemér, Bálint Zoltán