OSB elődöntő

Bejutott a KESI leány röplabda csapata a magyar bajnokság 6-os döntőjébe

Az elmúlt hét kiemelkedő sporteseménye a Gong Rádió Magyar Kupa döntője volt , ami természetesen nagy érdeklődést váltott ki ,nem csak a sportot szerető szurkolóknál, hanem a sportágat űző fiataloknál is. A legjobb négy női és férfi csapat mérkőzéseit nézve rengeteget lehet tanulni. Eezért döntött úgy a csapat, hogy a szerdai edzés helyett megnézi a nagyokat, hogyan játszák ezt a játékot a legmagasabb szinten. A pénteki döntőket is végig szurkolta a csapat és a kecskeméti fiúk bámulatos játéka, küzdeni tudása példát mutatott mindenkinek arra, hogy igenis van esély a „papiron” jobb csapat ellen is a győzelemre.

Ezzel a tudattal indultunk másnap Egerbe a második elődöntőre , ahol bravúrra készültünk a VASAS ellen.

Az elsö játszmában sokáig vezetve ,pontosan játszottunk, de a végére egyre jobban szerváló ellenfél egyenlített és nyert. A következő szettben más szerkezetben álltunk fel, de ez sem segített. Nem sikerültek pontosan a nyitásfogadások ezért nehéz dolga volt a feladóknak és így a támadás- befejezés is nehézkessé vált. A 3: 0 -as vereség után mindkét hátralévő meccset hozni kellett és ez sikerült is , bár elég fáradtan, fásultan mozgott a csapat. A kötelezőt elértük, bejutottunk a 6-os döntőbe, de hogy érmet nyerjünk ,ahhoz még fejlődni kell. Felkészülni lesz idő, mert április 30-án kezdődik a finálé, és addig céltudatos, alázatos edzésmunkával kijavíthatóak a hibák, pontosabbá lehet tenni a csapatjátékot, és akkor mi is képesek lehetünk arra , hogy a döntőben legyen esélyünk a nálunk „papíron „ jobb csapatok ellen is.

A kecskeméti fiúk már megmutatták, most rajtunk a sor. Hajrá KESI!

Kategória: Archív, Röplabda