Kötelező volt a győzelem!

Hozta a vízilabdacsapat a kötelező győzelmet a Debrecen ellen lejátszott mérkőzésen vasárnap délelőtt.

Az országos gyermek bajnokságban játszottunk a Debreceni Sportiskola ellen, ahol az első negyedet kihagyott helyzetek jellemeztek. Az eredmény is mutatja, hogy még mindig nem vagyunk ott fejben a kezdésnél, mert csak 2-0 volt az eredmény a javunkra. A második negyedben már kimutatkozott a két csapat közötti tudáskülönbség. Szépen hoztuk a második negyedet, ami 9-1 volt a mi javunkra. Ez már elég is volt ahhoz, hogy az ellenfél szinte feladja a meccset. A harmadik negyedben már játszhattak olyanok is, akik eddig nem kaptak lehetőséget. Itt azért azt is hozzá kell tenni, hogy ez a negyed 2-2 lett, ami azt mutatja, hogy a cseréink nagyon messze vannak még attól, hogy a kezdő csapatból kiszorítsanak valakit.

A negyedik negyedet is megnyertük 3-1-re, ahol már a következő serdülő mérkőzésre gondolva kiengedtek egyesek.

Szeretném kiemelni a kapuban Szilágyi Bencét, a mezőnyben az 5 gólig jutó Földházi Dávidot és szintén 5 gólos Zubek Leventét. Szintén kiemelném a 2-2 gólt dobó Szabó Boldizsárt és Rácz Tamást, valamint a mezőnyben sokat úszó és nagyon hasznosan játszó Kosztolányi Gábort. Vida Mihály a szokásos „óvatos” játéka mellett hasznos munkát végzett, míg Simon Gábor kiharcolt büntetők mellett a négy gólpasszt is adott.