Kupagyőzelem és kiváló felhőházi szereplés a kézilabdásoknál

A Kecskeméti Sportiskola kézilabda szakosztályának hétvégi (április 8-9.) eredményei:

Kupagyőztes a fiú U11-es csapat

Pickball U11 fiú kézilabda torna (Szeged, 2017. április 9.)

6. Dabas

Legjobb mezőnyjátékos: Járó Kristóf (KESI)

A csapat végig nagyon jól játszott a rendkívül erős mezőnyben. Fokozatosan javult mind a védekező -, mind a támadómunkánk. Nagyot küzdött a csapat és teljesen megérdemelte a kupagyőzelmet. Óriási GRATULÁCIÓ A CSAPATNAK!

Csapat tagjai:

Czár Bakács, Csányi Péter, Görög Ádám, Járó Kristóf, Kovács Gergő, Kovács Rajmund, Lukács Kornél, Matos Kornél, Simkó Márton, Varga Péter, Vincze Balázs, Berki Péter, Tóth Ferenc

Edzők: Vazul Zsolt, Perényi Krisztián

OSB fiú G-H rájátszás 1-8. helyért

KTE-Kecskeméti Sportiskola – Pick Szeged II. 24 – 18

Apró Ferenc edző értékelése:

A KTE-KESI OSB csapata a felsőházi rájátszásban a PICK Szeged csapatát fogadta és magabiztos győzelmet aratott (24:18). Ezzel megőrizte veretlenségét, valamint az 1. helyet és biztosította részvételét az országos döntőben!

Közepes játékkal, de egy-két kiemelkedő egyéni teljesítménnyel (Kalmár Dániel védekezésben, Bock Milán és Székely Márton támadásban remekelt) magabiztosan győzte le a rivális szegedi csapatot!

Edző: Apró Ferenc, Zag László

OSB fiú G-H alsóház 5-10. helyért

Makói KC – Kecskeméti Sportiskola 23 – 35

Csergő József edző értékelése:

A mérkőzés döcögősen indult számunkra. Sem a védekezés sem a támadás nem működött megfelelően. 4 gólos hátrányba kerültünk.

Időkérést követően minden területen sikerült feljavulni. Az első félidőt már 5 gólos előnnyel zártuk. A második játékrészben sikerült tovább növelni az előnyt.

Magabiztos játékkal szereztük meg a két pontot.

U14fiú Kelet-Nyugat 9-16. helyért

Kecskeméti Sportiskola – CYEB-Budakalász U14 22 – 22

Telekom Veszprém – Kecskeméti Sportiskola 22 – 22

Megkezdődött az utolsó négy forduló a gyermekbajnokság zárásaként. A 9-16. hely valamelyikének megszerzéséért harcolunk.

Az elmúlt igen nehéz időszak után reménykedtünk abban, hogy újra tudunk győztesként távozni a pályáról.

Mindkét mérkőzés szoros, kiélezett küzdelmet hozott. Sajnos mindkét végjátékban követtünk el hibákat, aminek következtében mindkétszer lehetőséget adtunk az ellenfeleinknek az egyenlítésre, akik ezzel éltek is. Mindkét csapattal fogunk még játszani, így lesz lehetőségünk a javításra.

U14fiú Badó László régió

Kecskeméti Sportiskola – Soltvadkerti KUSE 14 – 25

Kecskeméti Sportiskola – Lajosmizsei UKC 18 – 19

U13 lány Badó László régió Felsőház

Kecskeméti Sportiskola – Lajosmizsei UKC 29 – 14

Góllövők: Pécsi V. 16, Molnár 5, Iványi 4, Lengyel 2 , Pallagi és Nagy 1-1.

Szeged KKSE – Kecskeméti Sportiskola 19 – 28

Góllövők: Pécsi V. 10, Molnár 6, Nagy 4, Iványi, Pécsi L., Lengyel 2 – 2 , Pallagi és Könyves 1 – 1.

Korsós Miklós edző értékelése:

Az első mérkőzésen álmosan kezdtek a kecskeméti lányok, de a harmadik perctől felébredtek, sorozatban tizenkét gólt lőttek és csak két gólt kaptak. A második játékrészben nagyobb sebességre kapcsoltak lányaink és nagyarányú győzelmet arattak. Védekezésben jól teljesíttetek, de a támadásban még akadtak hibák.

A második mérkőzésen az első hely megtartása volt a tét. Nagy akarással és nagy elszántsággal kezdet mind két csapat. Az első tíz percben szoros volt az állás, de ismét nagyobb fokozatra kapcsoltak sportiskolásaink és folyamatosan növelték előnyüket. Védő falunk szinte áttörhetetlen volt és lerohanásokkal felőrölték ellenfelüket.

Dicséret illeti a csapatot! Kiemelkedő teljesítményt nyújtott mindkét mérkőzésen Pécsi Villő, Molnár Dorottya és Kósa Hanna.

Pécsi Villő

Pécsi Villő

U10 lány Badó László régió

Szeged KKSE I – Kecskeméti Sportiskola 22 – 6

Góllövőink: Baranyi Dorottya (1), Czenczik Anna (1), Faragó Kíra (4)

Kecskeméti Sportiskola – Szeged KKSE II 11 – 16

Góllövőink: Baranyi Dorottya (2), Faragó Kíra (3), Keserű Petra Sára (2), Palotás Tünde (4)

Keserü Szilvia edző értékelése:

Az első mérkőzést a Szeged I. ellen játszottuk. Végig küzdöttük a mérkőzést a rutinosabb, testfelépítésben is fejlettebb csapat ellen. Az emberfogásos védekezés nehezen ment ellenük. A lányok mindent megtettek, fegyelmezetten, lelkesen játszottak.

A második mérkőzést a Szeged II. ellen játszottuk. Az első félidőben bátortalanul, több hibával. A második félidőt megnyerve szép csapatjátékkal, összeszedett védekezéssel egyre közelebb kerültünk a Szegedhez.

Büszke vagyok a lányokra, nagyot küzdöttek, nem adták fel. Küzdelmes meccsek voltak, kemény ellenfelek ellen.